Wydarzenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności

Konkurs ofert na obsługę gastronomiczną imprez

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” zaprasza do udziału w konkursie ofert na wyłączność obsługi gastronomicznej imprez plenerowych w 2018 r.
1. Nazwa i termin imprezy:
- 25. „Przystanek Olecko” – 19-22 lipca 2018 r.
- IV Oleckie Święto Mleka i Miodu – 12 sierpnia 2018 r.
2. Teren imprezy: Olecko, Plac Wolności
3. Oferty należy składać do 23 lutego 2018 r. do godz. 12.00 osobiście w sekretariacie Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku „Mazury Garbate”, 19-400 Olecko, Plac Wolności 22 lub listem poleconym (decyduje data wpływu do Organizatora). W obu przypadkach powinien pojawić się dopisek - „Obsługa imprez plenerowych 2018”

Szczegóły tutaj...

22 lutego - spotkanie z Tadeuszem Radziwonowiczem

>> 22 lutego - spotkanie z Tadeuszem Radziwonowiczem

godz. 17:00, Olecka Izba Historyczna

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” i Olecka Izba Historyczna zapraszają 22 lu-tego (czwartek) o godzinie 17.00 na spotkanie z Tadeuszem Radziwonowiczem pt. „W drodze do Niepodległej. Suwalszczyzna: listopad 1918 - sierpień 1919”.
Mieszkańcy Marggrabowej oraz Prus Wschodnich z pewnością śledzili zmiany na powojennej mapie Europy. Wydarzenia za wschodnią granicą Cesarstwa Niemieckiego budziły jeśli nie niepokój, to na pewno zainteresowanie. Przegrana wojna, rewolucja w Rosji, niepodległościowe działania Polaków wróżyły wielkie zmiany. Co działo się na pobliskiej Suwalszczyźnie? Jak przebiegała zmiana przyna-leżności państwowej? Jakie były oczekiwania i nadzieje ludności z terenów zamieszkiwanych przez Polaków, Żydów, Litwinów, Rosjan?
Przodkowie obecnych mieszkańców Olecka witali 11 listopada 1918 roku z radością i obawami. Warto wiedzieć, co budziło nadzieję, a co napawało niepokojem. Jaki był przebieg wydarzeń na oddalonych od centrum kraju suwalskich rubieżach. Tadeusz Radziwonowicz jest dyrektorem Archiwum Państwowego w Suwałkach. Zajmuje się bada-niem historii miasta i Suwalszczyzny w XX wieku.
Zapraszamy
Olecka Izba Historyczna, Budynek Regionalnego Ośrodka Kultury, Plac Wolności 22, II piętro

22 lutego - KADR zaprasza - GNIEW

>> 22 lutego - KADR zaprasza - GNIEW

godz. 19:00, kino "Mazur"
GNIEW
czas trwania: 1 godz. 31 min.
gatunek:Dramat
kraj: Wielka Brytania
reżyser: Ludwig Shammasian
Wstęp 10 zł
Katolicka Irlandia. Malky (Orlando Bloom) to pozornie twardy facet, który pracuje jako robotnik przy rozbiórce starego kościoła, a czas wolny spędza w pubach. Pewnego dnia do jego miasteczka powraca długo niewidziany i poważany przez wszystkich ksiądz (James Smillie). Wraz z nim powracają skrywane traumy z dzieciństwa Malky'ego. Mężczyzna zaczyna odtrącać najbliższych, zachowuje się destrukcyjnie, rani siebie, matkę i swoją dziewczynę Emmę (Janet Montgomery) a jego gniew narasta. Samotnie spróbuje zmierzyć się z przeszłością.

23 lutego - wernisaż wystawy Roberta Kempistego

>> 23 lutego - wernisaż wystawy Roberta Kempistego

godz. 18:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Roberta Kempistego, autora rysunków o tematyce satyrycznej, formalnie zróżnicowanych, skoncentrowanych na pomyśle, a jednocześnie, dzięki kunsztownej formie, posiadających spory ciężar gatunkowy. Artysta został zaliczony przez magazyn {slow} do najlepszych polskich ilustratorów – jego sylwetka i prace pojawiły się w prestiżowym wydawnictwie poświęconym ilustracji prasowej "The Best Polish Illustrators".
Pomysły artysta czerpie z życia, ze zderzenia sytuacji, myśli, emocji, nadaje im jednak uniwersalny charakter. Największą radość sprawia mu etap tworzenia koncepcji rysunku, potem – jak sam wyznaje – to już walka z własną ułomnością, mozolna praca z materią.
Robert Kempisty urodził się, mieszka i tworzy w Białymstoku. Jest absolwentem Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, gdzie ukończył grafikę warsztatową na Wydziale Grafiki u prof. Stanisława Wejmana. Specjalizuje się w projektowaniu grafiki użytkowej, okładek książek oraz ilustracji. Maluje pejzaże wewnętrzne, za każdym razem łącząc cień tajemnicy z błyskiem humoru.
Najważniejsze wystawy i nagrody:
Finalista konkursu na plakat w konkursie „NIE dla przemocy wobec kobiet”, organizowanym przez Regionalne Centrum Informacji ONZ na Europę Zachodnią (UNRIC) we współpracy z innymi europejskimi Centrami Informacji ONZ, Warszawa 2011.
Zdobywca II nagrody w konkursie „Rogaty Ołówek – Rysunek Roku 2014” oraz II nagrody w konkursie „Najlepsze z najlepszych – Rysunek roku 2014” organizowanych przez Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie.
Srebrny medalista konkursu Satyrykon, Legnica 2015 w kategorii „Entuzjazm”.
Jest także laureatem II nagrody XVII edycji Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny „W delegacji”, Zielona Góra 2015.

8 marca - promocja książki

>> 8 marca - promocja książki

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku i PCWE / Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku zapraszają wszystkich miłośników Olecka na promocję książki Elizy Ptaszyńskiej pt. „Olecko. Historia w stu ilustracjach”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8.03.2018 r. (czwartek) o godz. 12:00 w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej, ul. Kopernika 6.
Na drugie spotkanie zapraszamy do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Olecku, ul. Armii Krajowej 30 w dniu 9.03.2018 r. (piątek) o godz. 16:30.
Podczas spotkania będzie można nabyć egzemplarze książki i uzyskać autograf autorki.

1 2 3 >>