Wydarzenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności

12 sierpnia - IV Oleckie Święto Mleka i Miodu

>> 12 sierpnia - IV Oleckie Święto Mleka i Miodu

W niedzielę, 12 sierpnia na centralnym placu w mieście odbył się kiermasz produktów lokalnych i regionalnych oraz rękodzieła ludowego.
Poniżej możesz obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.

Fotografie na zolecka.pl

18 sierpnia - Artystyczny Koncert

>> 18 sierpnia - Artystyczny Koncertgodz. 21:30 - Wieczorny Artystyczny Koncert Miss Gŏd na Amfiteatrze Kamienna Półrotunda w Olecku. Start- godzina 21.30, Miejsce: Amfiteatr Kamienna Półrotunda przy Stadionie Miejskim w Olecku.
Po koncercie afterparty w Prosto z Mostu: Miss God Dj set i KariHari.

Joanna Zubrycka (Miss God) - wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna. Łączy subtelną elektronikę z przyjemnym basem, etnicznymi inspiracjami i wokalnymi eksperymentami. . Finalistka pierwszego konkursu radiowej Trójki oraz konkursu „Zrób głośniej T-Mobile Music”. Występowała za granicą, m.in. w Berlinie, stworzyła muzykę do międzynarodowego spektaklu tanecznego Le Flux, którego premiera odbyła się w Paryżu 2014 r., w lipcu 2015 r. zagrała dwa koncerty w Londynie, w tym jeden jako headlinerka Ambition Festival. W Polsce można ją było usłyszeć na Openerze, Festiwalu Soundrive w Gdańsku oraz Festiwalu Firmament w Katowicach. Nazwana przez serwis muzyczny Interia.pl jednym z najbardziej obiecujących debiutów muzycznych.

18 sierpnia - Koncert W HOŁDZIE WOLNOŚCI

>> 18 sierpnia - Koncert W HOŁDZIE WOLNOŚCI

godz. 20:00, Plac Wolności

W HOŁDZIE WOLNOŚCI to koncert najpiękniejszych piosenek patriotycznych i wolno-ściowych w znakomitych, oryginalnych aranżacjach wybitnego polskiego pianisty – Andrzeja Jagodzińskiego. Podczas koncertu usłyszymy m.in. „Wojenko, wojenko…”, „Deszcz, jesienny deszcz”, „Mury”, „Nie pytaj o Polskę”.
Pierwszy koncert pod tym samym tytułem odbył się 25 czerwca 2015 w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z okazji 15-lecia Instytutu Pamięci Narodowej. 6 XI 2015 ukazała się płyta pod tym samym tytułem. Wydawcą płyty jest Polskie Radio.

Do udziału w koncercie zaproszono wybitnych Artystów polskiej sceny. To właśnie dzięki nim oraz genialnym aranżacjom Andrzeja Jagodzińskiego doskonale znane pieśni i piosenki, będące symbolem walki o wolność, nabrały zupełnie nowego wymiaru.

Andrzej Jagodziński
- jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych w świecie polskich pianistów jazzowych, kompozytor, aranżer i pedagog. Laureat festiwalu „Złota Tarka” w 1979 roku. Współpracował z elitą polskiego jazzu: Old Timers, Swing Session, Quintessence, String Connection, Kwartet Janusza Muniaka, Kwartet Tomasza Szukalskiego, Polish All Stars Jarosława Śmietany, formacje Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego.
W 1993 roku założył trio firmowane jego nazwiskiem, które zasłynęło dzięki aranżacjom utworów Fryderyka Chopina. Andrzej Jagodziński Trio odniosło wielki sukces artystyczny i komercyjny, koncertując niemal na wszystkich kontynentach.
Artysta wydał dotychczas ponad 40 płyt.

Nula Stankiewicz
- to artystka znana przede wszystkim w kręgach piosenki literackiej. Zadebiutowała jako laureatka kilku konkursów poezji śpiewanej. Występowała w wielu składach, ale od kilkunastu niemal lat, na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. Cechą charakterystyczną Nuli jest zachowanie poetyckości i subtelności, w połączeniu z jazzowymi aranżacjami wykonywanych utworów. Ta kompilacja to znak firmowy artystki.
„Nula potrafi z poezji i muzyki wydobyć najsubtelniejsze uczucia, tworząc swą interpretacją absolutne arcydzieła”
(T. Deszkiewicz)

Agnieszka Wilczyńska
- według czytelników ankiety Jazz Top od kilku lat jest uznawana za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce. Zdobywczyni FRYDERYKA w roku 2016.
Od kilkunastu lat ściśle współpracuje z Andrzej Jagodziński Trio.

Janusz Strobel
- jeden z najwybitniejszych wirtuozów gitary klasycznej, kompozytor, aranżer. Twórca wielu formacji jazzowych. Jest twórcą muzyki na potrzeby filmu i teatru. Wiele spośród jego kom-pozycji weszło na stałe do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Jest cenionym jurorem na festiwalach instrumentalnych i wokalnych. Wielokrotnie nagradzany najwyższymi odznaczeniami za wkład w polską kulturę.

Robert Majewski
- jeden z najlepszych polskich trębaczy jazzowych. W ciągu trwającej ponad 30 lat
działalności scenicznej występował z niemal wszystkimi gwiazdami polskiego i światowego jazzu. Laureat wielu nagród. Nagrywał również muzykę teatralną i filmową. Jest zdobywcą dwóch Fryderyków.

Adam Cegielski
- wybitny kontrabasista, ceniony muzyk sesyjny, pedagog. W swej dotychczasowej karierze współpracował m. in z Ewą Bem, Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Zbigniewem Preisnerem, Janem AP Kaczmarkiem. W roku 1994 nagrodzony został przez Fundację Kultury Polskiej doroczną nagrodą im.
Krzysztofa Komedy. Od roku 1993 gra w Andrzej Jagodziński Trio.

Czesław „Mały” Bartkowski
- znakomity perkusista, legenda polskiej muzyki jazzowej, od 1992 także pedagog i wykładowca akademicki. Zadebiutował oficjalnie w roku 1960 w zespole Far Quartet Jerzego Pakulskiego. W roku 1963 nawiązał współpracę ze Zbigniewem Namysłowskim i został muzykiem jego kwartetu. Grał m.in. z Niemen Enigmatic (formacją Cz. Niemena) oraz z Grupą Michała Urbaniaka. W latach 1983-1988 zwycięzca w ankietach czytelników czasopisma "Jazz Forum" w kategorii perkusista roku.
Od 1993 roku gra w Andrzej Jagodziński Trio.

23 września - Święto Plonów - Dożynki Gminne

W programie:
- uroczysta Msza św., Kościół p.w. NMP Królowej Polski
- dzielenie się chlebem z tegorocznych plonów
- występy zespołów muzycznych; Gwiazda Wieczoru – Janusz Laskowski

11.00-18.00 – festyn dożynkowy:
- stoiska z jadłem chłopskim
- degustacja potraw regionalnych
- park rozrywki dla dzieci
- stoiska promocyjne firm i organizacji
działających w obszarze rolnictwa

Tu do pobrania formularz zgłoszeniowy wystawcy

Kultura na Widoku

>> Kultura na Widoku

Kultura na Widoku
1000 utworów do pobrania na
www.kulturanawidoku.pl

Już 1 września startuje projekt Kultura Na Widoku, dający dostęp do 1000 utworów w cyfrowej wersji - książek, filmów, muzyki, gier i wirtualnych spacerów po muzeach świata.
Kultura na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w Internecie, dosłownie i w przenośni wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polski Instytut Sztuki Filmowej, a współorganizatorem jest Narodowe Centrum Kultury.
Za pomocą linków i kodów QR umieszczonych na plakatach znajdujących się w Urzędzie Miejskim w Olecku (Plac Wolności 1) oraz Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku/Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olecku w prosty sposób można pobrać – na telefon i inne urządzenia mobilne – wybrane utwory. Te i pozostałe dostępne są bezpłatnie lub w bardzo niskiej cenie na stronie www.kulturanawidoku.pl do 9 października br.
Wszystkie e-booki dostępne są bezpłatnie. Kody QR i linki na plakacie Narodowego Centrum Kultury, prowadzące do tych zasobów są aktywne bezterminowo.
Bezpośredni udział w promocji projektu biorą czołowi Polscy artyści - Danuta Stenka, Joanna Jabłczyńska, Zbigniew Wodecki i Arek Jakubik oraz wielu innych twórców. Realizacja projektu będzie relacjonowana na www.kulturanawidoku.pl

1 2 >>